29 yılı aşkın bir süredir şirketlerin finansal ve marka hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyoruz. ORES TANITIM SİSTEMLERİ, kendini işine adamış, değerlere dayalı bir display şirketidir.

Fotoğraf Galerisi

İletişime Geç

+90212 284 21 26-27

Seyrantepe Mh. Gülizar Sk. No:16/A Kağıthane – İstanbul

iletisim@ores.com.tr

display-urunleri

Tanıtım Sistemleri ve Reklamcılık Ürünleri Neden Üreticiden Satın Alınmalı?

Tanıtım sistemleri ve reklamcılık ürünleri günümüzde fazlasıyla yaygınlaştı. Buna parallel olarak birçok işletme tanıtım ve reklamcılık ürünleri pazarlamaya başladı. Piyasada satış yapan birçok üretici arasından seçim yapmak da giderek zorlaştı.

Seçtiğimiz ürün türünün birçok alternatifi, farklı platformlarda satılıyor. Bunun sonucunda, ürünler arasındaki farkları, ürün kalitesini, satıcının güvenirliğini bilmek için zaman harcıyoruz. Birçok ürün internette dolaşıma girerken, ürünü kimden alacağımız sorusu kafamızı daha fazla karıştırıyor. Bir fiyat kıyası mı yapmalıyız? Satın aldığımız ürünlerin kalitesinden nasıl emin oluruz? Satın aldığımız firmaya tekrar ulaşabilecek miyiz? Ürünün çeşitli parçaları garanti süresinden sonra bozulursa ürüne yedek parça bulabilecek miyiz? Bu soruların tamamı birçok kişinin kafasını karıştırdığı için, ürünü tüketiciden almak, henüz fark edilmediyse de, sorunların büyük kısmını çözüyor. 

Tanıtım Sistemleri ve Reklamcılık Ürünleri Satın Alınan İşletmeler

Tanıtım sistemleri ve reklamcılık ürünleri gördüğümüzden daha az firma tarafından üretiliyor. Birçok işletme, bu firmalardan ürünleri satin alıp çeşitli metotlarla sizlere ulaştırıyor. Tanıtım ve reklamcılık ürünlerinin birçoğu aşağıdaki tabloda gösterilen dağıtım kanalları yoluyla size ulaşıyor:

neden_ureticiden_alinmali

El değiştirip üzerine kar eklenen ürünü aldığımızda, ekonomik olarak tasarruf etmediğimizi ilk bakışta anlıyoruz. Ancak, aracılar çoğaldıkça çıkan problemler yalnızca bununla sınırlı değil. Bu nedenle ORES olarak, tanıtım ve reklamcılık ürünlerini üretici firmalardan almanızı öneriyoruz. Bunun birçok sebebi var. Şimdi bu sebeplere birlikte göz atalım.

  1. Ürün Kalitesi

Ürün kalitesi özellikle reklam ve tanıtım ürünleri grubunda oldukça önemlidir. Reklamınızı ve tanıtımınızı yapmak için ürün satin aldığınızda, o ürünü mümkün olduğunca uzun ömürlü kullanmak gerekir. Bunun ilk yolu ürünün kaliteli olmasından geçer.

Elbette piyasada yalnızca üretici değil, diğer kanallar da kaliteli ürün satabilir. Ancak, aynı fiyata diğer satıcılaran aldığınız ürün ile, üreticiden aldığınız ürünün kalite dzeyi farklıdır. Çünkü diğer satıcılar, sizden önce üreticiden aldığı ürün üzerine karlarını ilave ederek satar.

Kaiteli ürün konusunda ikinci bir özellik de, ürün kalitesini anlamaktır. Dış görünüşleri ya da işlevleri birebir olan iki ürünün kalitesini nereden anlayacağız? Bunun için, üründe kullanılan malzemelerin bilgisine sahip olmamız gerekir. Malzeme konusunda da en doğru bilgiy üreticiden alabilirsiniz. Bunun nedeni üreticinin kendi ürününün bilgisine, reçetelerine sahip olması ve size ulaştırabilmesidir.

  1. Ürün bilgisi

Ürün bilgisi, ürünün dizaynının, malzemelerinin, kurulumun, sorun ortaya çıktığında nereden kaynaklanabileceğinin bilgisidir.

Özellikle reklam ve tanıtım ürünlerini hem üreten hem dizayn eden işletmeler bu bilgiye en hakim kesimdir. Reklam ve tanıtım ürünleri dizaynı ürün modelinden, kullanılacak parçaların seçimine kadar tüm bilgiye sahip olmayı içerir. Özellikle reklam ve tanıtım ürünleri endüstriyel tasarımı oldukça karmaşık süreçlere dayanır. İşletmenin bu süreçlerin hepsine kendisnin hakim olması, size bilgi vermesi ve sorunlarınızı kolaylıkla gidermesine büyük katkı sağlar. 

Reklam ve tanıtım ürünleri üretimi ise, yalnızca dizayn edilen ürünlerin üretimi değil aynı zamanda araştırma geliştirme faaliyetleri, deneme aşamaları, kalite kontrolü gibi bir dizi işlemi kapsar. Ürürünü üreticiden aldığınızda, ürünün bu aşamalardan geçip geçmediği konusunda bilgi sahibi olmak kolaydır. 

Ürün geliştirme ve kalite kontrolü yapan üretici firmalar ise kurumsal firmalardır. Bu işletmeler genellikle bir kere ürünü alıp satmaktan ziyade, uzun vadeli hedefler koydukları için memnuniyete önem verirler.

  1. Üretici Firmaların Kurumsallığı

Üretici firmaların kurumsallığı tüketici için birçok avantajı beraberinde getirir. İlk olarak kurumsal firmalar için, marka değeri oldukça önemlidir. Marka değerlerini korumak isteyen işletmeler müşteri memnuniyetine önem verir. Yalnızca bir ticaret ilişkisi değil, gelecek hedefleri de bulunur. Bu nedenle müşterileri korumak ve iletişimlerini sürdürmek isterler.

Kurumsal reklam ve tanıtım ürünleri firmaları aynı zamanda belli ilkelere, vizyona ve misyona sahiptir. Dolayısıyla ilkeleri, misyonu ve vizyonu doğrultusunda hareket etmeyi hedefler. Uzun vadede bu hedeflere ulaşmak, bir kerelik ürün satışından daha önemlidir. Bu nedenle hem ürün kalitesi, hem müşteri memnuniyeti açısından oldukça dikkatli davranırlar. Herhangi bir hata ortaya çıkmışsa telafi etmeye gönüllüdürler.

  1. Global Üretici Firmalar

Global üretici firmalar, birden fazla ülkeyle ticaret ilişkileri olan firmalardır. Bu işletmeler, zorunlu olamamakla birlikte, genellikle başka ülkelerde de şube bulundurur. Peki global firmalardan ürün almak ne gibi faydalar sağlar?

Sınır ötesi ticaret ve mal akışının belli kuralları bulunmaktadır. Bu kurallar ürün güvenliği, ürün kalitesi, ürüne dair hizmetler ve teknoloji gibi standartlardan oluşmaktadır. Dolayısıyla uluslararası ticaret standartları, ürünlere bir dizi ek olumlu özellikler getirir. Bu işletmeler ürünleriyle ve hizmetleriyle ilgili belli özelliklere sahip olmak zorundadır. Dolayısıyla global ticaret yapan üreticilerden ürün almak, sizin de bu denetlemelerden emin olmanızı sağlar.  

  1. Ürünün Sürdürülebilirliği

Ürünün sürdürülebilirliği, ürünle uyumlu yedek parçaların ya da aksesuarların bulunabilmesidir. Reklam ve tanırım ürünleri, sürdürülebilirlik sağlanması oldukça zor ürünlerdir. Genellikle yedek parçalar ve aksesuarlar kolaylıkla bulunmaz. Bulunan yedek parçalarda uyum sorunu çıkabilir.

Ürünün garanti süresi bitiminin ardından, özellikle kullanıcı hatalarından kaynaklanan birtakım kusurlar meydana gelebilmektedir. Bu durumda yeni bir ürün almaktansa, ürünün yedek parçasını sağlamak ekonomik olarak tasarrufludur. Oysa, günümüzde henüz ürün ömrü bitmeden, yedek parçaların piyasada bulunması neredeyse imkansız hale gelir. Ürün sürdürülebilirliğini beyan eden üretici firmalardan ürün alımı yaptığınızda bu sorun ortadan kalkar. 

Bazı reklam ve tanıtım ürünleri ise aksesuar kullanımına açıktır. Örneğin Slatwall (LİNK: https://ores.com.tr/urun/slatwall/) ürünü, ürünü aldıktan sonra ihtiyacınıza göre farklı aksesuarlar ekleyebileceğiniz bir üründür. Zaman içinde yedek aksesuarlar ekleyebilir, aksesuarları farklı tanıtımlarınız için değiştireebilirsiniz. Ancak bu ürünü sürdürülebilirlik politikası olmayan bir firmadan adlığınızda, ürün profiline uyumlu aksesuarları yeniden bulmanız neredeyse imkansıza yakındır. Bu nedenle üretici firmanın sürdürülebilir olmasına dikkat etmeniz uzun vadede ekonomik tasarruf sağlar.

  1. Üretici Firmalarda Satış Destek, Satış Sonrası Destek ve Müşteri Hizmetleri Birimi

Üretici firmalarda satış destek, satış sonrası destek ve müşteri hizmetleri birimi olması oldukça önemlidir. Bu birimler ürünün kurulumundan, garanti detaylarına ve aksesuar ve yedek parça teminine kadar olan tüm süreci kapsar. Hatta ürün özelleştirmeleri için başvurduğunuzda, ihtiyaçlarınızla özel olarak ilgilenir.

Satış destek birimi ya da aktif müşteri temsilcileri olan üretici firmalar, ürünlerinin bilgisini size başarılı ve hızlı bir şekilde aktarabilirler. Sorularınız ve sorunlarınızda yanınızda olurlar. Çeşitli öneriler vermek için gönüllüdürler. Örneğin, Centro Fuar Stantlarını ele alalım. Stant tasarımı konusunda bilgi almak, hatta fuar için stant tasarımı yaptırmak istiyorsunuz.  Ürün konusunda uzman, profesyonel bir ekiple çalışan müşteri temsilcileri sizin için çeşitli öneriler ve ürün birleştirmeleri yapabilir. Aynı şekilde, üründe size uymayan bir özellik varsa değiştirilmesini teklif edebilir.

Bunun yanı sıra, garanti ve ek parça temini için de bu ekiple iletişime geçmelisiniz. Kolay iletişim kurmanız bu birimlerin üretici işletme içinde var olmasıyla sağlanmaktadır.

  1. Özelleştirilebilir Ürünler ve Ürün Tasarımı

Özelleştirilebilir ürünler ve ürün tasarımı üretici olmayan firmalar tarafından yapılamaz. Aynı zamanda reklamcılık ve tanıtım sistemleri ürünlerinde bunu yapan üretici firmalar da çok sınırlıdır. Genellikle kurumsal firmalar bu hizmeti gerçekleştirir. Çünkü, ürün özelleştirmek ve ihtiyaca göre ürün tasarlamak profesyonel bir ekip ve zaman gerektirir. 

Ürün özelleştirme ve tasarım yapmak için, tüm üretim sürecini size özel olarak yeniden tekrarlamak gerekir. Bunun maaliyetin tahmin edildiği gibi oldukça yüksektir. Bu nedenle de üretici firmalar bunu yapmaktan kaçınırlar. Ancak kurumsal bir işletme müşteri memnuniyeti ve uzun vadeli hedefleri açısından özel ürünler üretmeye gönüllüdür. 

Örneğin, Poster Swing almaya karar verdiniz. Ama aynı zamanda poster standı ürününe, logo ya da marka adını ekleyeceğiniz bir alınlık istiyorsunuz. Ya da ürünün farklı bir renkte boyanmasını talep ediyotsunuz. Bunu sizin için yalnızca kurumsal üretici firmalar yapabilir. 

Alışveriş için kurumsal üretici firmaları seçerseniz, standart ürünler ihtiyaçlarınızı karşılamadığında, özel ürünlerle ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. 

Özet olarak, reklam ve tanıtım ürünlerini üretici firmalardan aldığınızda bir çok avantaj elde edersiniz. Üretici firmaları seçerken kurumsaI ve global olması, müşteri hizmetlerini bulundurması, özelleştirilebilir ürünler yapabilmesi olumlu özelliklerdir.

Author

ores_tanitim_sistemleri

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.