29 yılı aşkın bir süredir şirketlerin finansal ve marka hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyoruz. ORES TANITIM SİSTEMLERİ, kendini işine adamış, değerlere dayalı bir display şirketidir.

Fotoğraf Galerisi

İletişime Geç

+90212 284 21 26-27

Seyrantepe Mh. Gülizar Sk. No:16/A Kağıthane – İstanbul

iletisim@ores.com.tr

Baskı Hizmetleri

Baskı Hizmetleri, marka bilinirliğini arttırmak, logonuzu ve kampanyalarınızı öne çıkarmak için faydalanılabilecek en etkili yollardandır. Görsel iletişim bir işletme ya da kurumun müşteriler ve ziyaretçilere attığı ilk adımdır. ORES Tanıtım Sistemleri olarak, bir işletmenin ya da kurumun reklam ve tanıtım sistemleri alanında tüm ihtiyaçlarını karşılamak için profesyonel hizmet veriyoruz. Tanıtım ve reklamlarınızı en başından sonuna kadar en kaliteli şekilde karşılıyoruz.

Marka, logo, mesajlarınız ve diğer görsellerinizin en kaliteli şekilde sergilenmesi oldukça önemlidir. Uygun baskı tekniğini, uygun makineleri seçmek ve kaliteli malzemelerle en yüksek performansı hedeflemek önemlidir. Bunun için, reklam ve tanıtım hizmetlerine hakim, teknolojik gelişmeleri takip eden, profesyonel bir işletmeyle çalışmanız gerekmektedir.

Baskı sektörü oldukça geniş bir alan olmakla birlikte, kendi bünyesinde baskı bölümü bulunan, reklam alanına bütünlükçü yaklaşan çok az firma bulunmaktadır. ORES olarak, baskı hizmetlerinin çeşitliliğini, tanıtım ve reklam alanını birleştirerek bir ilke imza atmak istedik. Üstelik, teknolojik gelişmeleri sürekli takip ediyor, farklı türde baskılar yapıyor ve seçenekleri sürekli genişletiyor ve geliştiriyoruz.

Estetik boyutlarda lazer markalama ya da serigraf baskılardan; reklamların ve tanıtımların yer aldığı büyük boyutlu baskılara kadar birçok farklı yöntemi bünyemizde birleştiriyoruz.

Verdiğimiz baskı hizmetlerinin başında;

Serigraf Baskı, Tampon Baskı, Dijital Süblime Tekstil Baskı, Dijital UV Baskı, Transfer Baskı, Router Oyma, Lazer Yakma bulunmaktadır.

Tasarımdan üretime kadar her aşamayı takip ettiğimiz üretim alanımızda, ürünleriniz ve baskılarınızı defalarca kalite kontrolünden geçirerek tarafınıza teslim ediyoruz. Deneyimli, yenilikçi ve profesyonel kadromuzu genişletiyor; AR-GE ve ÜR-GE faaliyetlerine aralıksız devam ediyoruz.

Baskı hizmetlerinde de son teknolojik gelişmeleri takip ederek sürekli yenilediğimiz makinelerimizle farklı hizmetleri bünyemize eklemeye devam ediyoruz. İşletmeleriniz için reklam ve tanıtım sistemleri alanında çözüm ortağı olma hedefimizi giderek genişletiyoruz.

Baskı türleri Nelerdir?

Baskı türleri kullanılan alanlara ve üzerine baskı yapılacak malzemeye göre şekillenmektedir. Dolayısıyla farklı malzemelerde farklı baskı teknikleri kullanılmaktadır. Aynı zamanda birbirine alternatif baskı çeşitleri içinden en uygun ve kaliteli olanı seçmek gerekmektedir. Bu nedenle farklı malzemeler için müşterilerimize farklı baskı türleri öneriyor, aynı zamanda içlerinden avantajları en fazla olanı seçiyoruz.

Farklı baskı tekniklerini en yüksek kalitede, en son teknolojide ve sektörümüzün tipine en uygun makinelerle gerçekleştiriyoruz. Bu baskı türlerini seçerken ORES olarak genel ilkelerimiz bulunmaktadır. Bu hususların başında; kalite, çevre duyarlılığı, ürün zemininde tutunma, kusursuzluk düzeyi gelmektedir.

Sizler de baskılarınızı seçerken bu ilkelere dikkat ederek uzun ömürlü ve kaliteli bir baskı hizmeti sağlayabilirsiniz. Bu konuda müşteri temsilcilerimize danışabilir, ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Yazının ilerleyen kısmında, çeşitli baskı türlerinin nasıl kullanıldığını inceleyeceğiz. Her şeyin başında, baskı uygulama tekniklerinin her biri profesyonel bir ekip, uygun ve kaliteli makineler, kalite kontrolü gerekir.

Yurtiçi ve global hizmetlerimizde, müşterilerimize sürekli olarak baskı hizmeti veriyor, tanıtımları için çözüm ortağı oluyoruz. Siz de daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki yazıyı inceleyebilir ve müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Verdiğimiz Baskı Hizmetlerimiz

ORES olarak, işletmenizin diğer tanıtım ve reklam ürünlerinin yanı sıra, baskı hizmetlerinizi de gerçekleştiriyoruz. Bünyemizde bulunan baskı bölümümüzde ihtiyacınız olan her türlü baskıyı son teknoloji baskı makinelerimizle sunuyoruz.

Serigraf Baskı

Serigraf baskı, diğer adıyla elek baskı olarak da bilinmektedir. En kısa anlatımla, bir çerçeve içindeki gergin ipek üzerine emisyon dökülmesi ile gerçekleştirilir. Işığa duyarlı hale getirilerek pozlanan film ile boya transfer edilmektedir. Çeşitli maskeleme tekniklerinin kusursuzca yapılması ile ürün üzerine basım gerçekleştirilmektedir.

Profesyonel bir ekip dokuma çeşidini, iplik kalınlığını ve sayısını ürüne uygun ve doğru seçer. Aynı zamanda görsel çeşidine göre dokuma kuvvetini belirleyecek teknik bilgiye sahip olmalıdır. Doğru çerçevenin seçilmesi yüzeyin pürüssüzlüğüne yardımcı olur. Son olarak yine malzemeye göre seçilen, sıyırıcı işlevi gören rakleler ve mürekkep de yüzey bilgisi doğrultusunda seçilir. Desen, boya ve zemine uygun inceltici, geciktirici ya da hızlandırıcı analiz edilerek son işlemler gerçekleştirilir.

Her ne kadar serigraf baskı yapan birçok işletme bulunsa da, yukarıdaki hususların her birine dikkat etmeniz firmanızın profesyonelliğini gösterir. Görsel iletişim, reklam ve tanıtımlarda oldukça önemli olduğu için, kusursuz bir baskı marka imajınıza katkıda bulunur.

ORES olarak bünyemizdeki profesyonel ekibimiz ve çalışma arkadaşlarımızla, malzemelere uygun makine donanımı bulundurmaktayız. Bunun yanı sıra, kaliteli boyalar ve temel malzeme bileşenleriyle desene uygun baskılar gerçekleştirmekteyiz. Uzun vadede kaliteli baskı ekonomik olarak tasarruf ve başarılı bir sunum sağlamaktadır.

Bünyemizde yüksek teknolojiyle donatılmış makinelerle baskınızı birçok yüzeye gerçekleştirme şansını sunuyoruz. Kumaş, ahşap, foreks ve diğer farklı malzemelerden üretilmiş ürünlerimize baskılarımızı gerçekleştiriyoruz.

Tampon Baskı

Tampon baskı temelde serigraf baskı ile aynı mantığa sahiptir. Bununla birlikte, hem teknik, hem de kullanılan ekipmanlar açısından belli farklar içermektedir. Öncelikle tampon baskı silikon transfer yatakları bulundurur. Böylece kompleks ve daha küçük yüzeylere baskı olanağını beraberinde getirir.

Örneğin kavisli ürünlerde ya da daha pürüzlü yüzeylerde kusursuz baskı imkanı sunar. Tüm baskı teknikleri gibi, tampon baskı kalitesi de makine, boya, yüzey tahlili ve profesyonel çalışanlara bağlıdır.

ORES olarak bünyemizde tampon baskı hizmeti de vermekteyiz. Kompleks yüzeylere profesyonel bir biçimde uyguladığımız tampon baskı, birçok yüzeye ve ürüne uyumludur.

Dijital UV Baskı

Dijital UV Baskı Nedir? Dijital UV Baskı Nerelerde Kullanılmaktadır?

Dijital UV Baskı ya da kısaca dijital baskı olarak bilinen baskı tekniği printer ile aynı prensipte çalışmaktadır. Var olan bir şekli grafikler aracılığıyla noktalama sistemi sayesinde kumaşa geçirmekle gerçekleşmektedir.

Dijital UV baskı, adından da anlaşılacağı gibi UV ışınlarının esas olduğu bir çalışma prensibine sahiptir. Her nokta boya ile doldurulduktan sonra, makineye entegre UV ışınları solvent bazlı boyanın anında kurutulmasını sağlamaktadır. Böylece renklerin sabitlenmesi gerçekleşmektedir. Yani sıvı olan boyanın kumaşın yüzeyine aktarılması ile gerçekleşen bir baskı tekniğidir.

UV Baskı tanıtım ürünlerinde genellikle tekstil kumaş baskı işlevi için kullanılmaktadır. UV baskı özellikle tekstil çerçeveler ile birlikte tercih edilmektedir. Ancak belirtmekte fayda var ki, UV dijital baskı ile aynı işlevde süblimasyon baskı da kullanılmaktadır. Genel olarak süblimasyon baskı daha ileri tekniklerle gerçekleştirilmekte, daha yenilikçi imkanlar sayesinde bazı dezavantajları ortadan kaldırmaktadır.

ORES olarak müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunmak temel ilkemiz olduğu için, doğru bilgi aktarmak önemlidir. Bu nedenle, her iki baskıyı da bünyemizde gerçekleştirmemize rağmen, süblimasyon baskıyı önermekteyiz.

Süblime Baskı

Süblime baskı ya da süblimasyon olarak bilinen baskı türü temelde UV dijital baskı ile aynı prensibe dayanır. Ancak süblime baskı ve UV baskı belli farklar teşgil etmektedir. Bu farklar özet olarak; kullanılan teknik, ürün ömrü, kumaş türü olarak sıralanabilir.

Süblimasyon katı bir maddeyi sıvıya çevirmeksizin direkt olarak gaz haline getrmek demektir. Yani kullanılan boya katı hale gelmeksizin buharlaşır ve kumaş içindeki gözeneklere yapışır. Bunun anlamı, boyanın kumaş yüzeyi değil, içindeki dokulara geçmesidir. Boya kumaşın bir parçası haline gelerek baskı işllemi gerçekleşir. Bu nedenle kumaştan ayrılması, yani solması ve kırılması imkansıza yakındır.

Süblimasyon baskı tekstil baskılarının daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda tüm görsel bir kumaş gibi ütülenip katlanabilir. Isı ve bükülmeden etkilenmemesi en büyük avantajlardan biridir.

Son olarak, sublime baskı her ne kadar daha ileri teknikler ve işçilik gerektirse de, çevre dostudur.

Süblimasyon baskı da dijital UV baskı gibi genellikle tekstil çerçeveler içinde sergilenecek görsellerde kullanılmaktadır.

Transfer Baskı

Transfer baskı birçok zemine uygulanabilen, ısı ve basınç yoluyla görselin aktarılması sayesinde elde edilen bir baskı türüdür. Baskı sırasında özel transfer malzemeleri kullanılmaktadır.

Transfer baskı birçok yüzeyde kullanılmasına rağmen, özellikle kumaş ve kağıtlara yapılmakta ve gerektiğinde ürünlerle birleşitirlmektedir.

Transfer baskı da çevre dostu baskı teknikleri arasında yer almaktadır. İnsanlar, diğer canlılar ve doğaya zarar veren hava kirliliğine neden olmaz. Baskı sırasında su gereksinimine ihtiyaç olmadığı için doğal kaynaklar daha sınırlı kullanılır.

ORES olarak kendi bünyemizde baskı ekibimizle transfer baskı hizmeti vermekteyiz.

Router Oyma

Router oyma, birçok yüzeye yüksek teknlojik makineler ve teknik programalarla yapılan kazıma işlemi olarak özetlenebilir. Routuer oyma şekil, desen, marka adı veya logoların seçilen ürün ve malzemeler üzerinde sergilenmesini sağlar.

Router oyma oldukça dikkat gerektiren bir işlemdir. Aynı zamanda, kaliteli işlemler için teknolojik donanım da önemlidir. Hassas kesim ve işlemeler sağlayan yüksek teknolojik CNC makinelerimizle bu işlemi gerçekleştiriyoruz.

Anlaşılacağı gibi router oyma işlemini yaptırırken makineler, ekip, işlem detayını sağlayacak ekipman gibi belli noktalara dikkat etmek gerekmektedir.

Tasarımcılarımız ve teknik ekibimizle dijital ortamda hazırladığımız şekilleri ahşaptan metale kadar birçok malzeme üzerine işlemekteyiz. Aktarım, makine ve işçilik hassasiyeti sayesine birebir gerçekleşmektedir. Piyasadakilerin aksine üç boyutlu işlem yapan makinelerimiz dinamik ve profesyonel bir görüntü elde etmenizi sağlıyor.

Rotuer işlemi yaptırmak isteyenlerin yukarıdaki noktalara mutlaka dikkat etmesi gerekmektedir. Router oyma, uzun zamandır var olan bir tekniktir. Bu nedenle piyasada eski makineler çok yaygındır. Bu makinelerle gerçekleştirilen işlemler başarısız görseller ortaya çıkarmaktadır.

Bu hususlardan kaçınmak için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçip bilgi alabilirsiniz.

Lazer Yakma

Lazer yakma, aynı zamanda lazer markalama olarak da bilinir. Temel olarak, bir yüzey üzerine lazer ışıklarla kalıcı iz oluşturmak için kullanılmaktadır. Aynaların ışına hareket vermesi yakarak şekil vermeyi sağlar. Bu şekilde birçok firma ve kurum özellikle logo ve amblemlerini bastırmaktadır.

Lazer yakma ve router oyma tekniklerinde tamamıyla kalıcı işlemler gerçekleştirmektedir. Bundan dolayı, uzun ömürlü kullanım gerektiren görsellerde yaygın olarak tercih edilmektedir.

Lazer yakma ve router CNC oyma arasındaki fark, her şeyden önce yüzey ve şekil derinliğinden kaynaklanmaktadır. Router oyma daha derine inen görseller için kullanılmaktadır. Lazer yakma ise yükseklikleri eşit olan görsellerde tercih edilmektedir. Dolayısıyla bu iki işlemin işlevleri birbirinden farklıdır.

Lazer yakma işleminde de belli noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Makine kalitesi, teknik bilgi, dalga boyu, sıcaklık ayarlamaları bunlardan bazılarıdır. Aynı zamanda kullanılacak material doğru tercih edilmelidir. Örneğin ahşap seçiminde dahi ahşap damar yoğunluğu tüm görseli etkileyebilir. Bu açıdan, ayrıntılı bilgi ve eğitime sahip ekipler tarafından yapılan işlemler görsel olarak başarılıdır.