ORES DAHA SÜRDÜRÜLEBİLİR, DAHA YEŞİL VE TEMİZ BİR GELECEK İÇİN ÇALIŞIYOR

Sürdürülebilirliğin, gezegenimiz için her zamankinden daha fazla önem taşıdığı bir dönemdeyiz. Sürdürülebilir kalkınma hedeflerimiz doğrultusunda, hem ofislerimizde hem de üretim tesisimizde üretimin olumsuz etkisini minimuma indirmek için kararlıyız. Çünkü gelecek nesili, doğayı ve tüm canlıları önemsiyoruz.

Sürdürülebilirlik faaliyetleri çalışmalarımızın merkezinde olup karbon ayak izimizi azaltmaya önem veriyoruz. ORES olarak, kurulduğumuz günden bu yana müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılarken ekosistem ve doğal kaynakların korunması için çabalıyoruz. Karbon ayak izimizi azaltmak için belirli standartlarımız ve hedeflerimiz bulunuyor.

sustainability-1

Atık Yönetimi ve Çevre Dostu Çalışma Ortamı

Global standartlara uygun bir şekilde düzenlenen sıfır atık kutularımızla verimli geri dönüşüm alanları sağlıyoruz. Diğer yandan, yeniden doldurulabilir ürün paketlerini tercih ediyor ve termos ve kupa kullanımı gibi tüketimi azaltmayı sağlayan ürünleri kullanmaya gayret ediyoruz.

Ofislerimizde enerji tasarruflu LED ışıklar sayesinde enerji tüketimimizi minimuma indiriyor, bilgisayar ve diğer elektronik cihazların çalışma saatleri dışında kapalı tutulmasını sağlıyoruz. Bunun yanında, kağıt kullanımından kaçınmanın mümkün olmadığı durumlarda, atık kağıtları (örneğin, yazıcıdan çıkarılan ve işlevi tamamlanan belgeler) uygun olan alanlarda yeniden kullanmaya özen gösteriyoruz.

Üretim tesisimiz düzenli olarak gürültü ve titreşim testlerine tabi tutulmakta ve mevcut kurallara uygun düzenlemeler yapılmaktadır. Ancak bunun dışında da gürültüyü engellemek için ekstra tedbirler almaya dikkat ediyoruz.

Geri Dönüşüm ve Çevre Dostu Ürünler

Üretim sürecimizin hiçbir aşamasında tehlikeli atık kategorisinde sınıflandırılan herhangi bir atığımız bulunmamaktadır. Üretimden kaynaklanan atıkların geri dönüşümü sağlanmakla birlikte, nihai ürünlerimizi %100 geri dönüştürülebilir malzemelerden üreterek her parçasının geri dönüştürülebilir ve yeniden kullanılabilir olduğunu garanti etmekteyiz. 

Bununla birlikte, alüminyum ve metal gibi geri dönüşümü kolay hammaddelerin yanı sıra, sertifikalı ahşap ve mürekkepleri tercih ederek işletme olarak sorumluluğumuzu yerine getirmek için elimizden geleni yapmaktayız.

Çevre dostu mürekkeplerimiz, ‘UL 2818 – 2013 GREENGUARD GOLD’ standartlarına uygun en düşük kimyasal emisyonları içermektedir. (GREENGUARD GOLD Sertifikası, Sertifika Numarası: 248504-420).

sustainability-4
sustainability-3

Temiz Teknoloji; Daha Az Tüketim, Minimum Hata

Çevre dostu, temiz teknoloji kullanımını destekliyoruz. Düşük enerji ve su tüketimi sağlamak, malzeme israfını azaltmak için makinelerimizi düzenli olarak yeniliyoruz.

Çevre dostu makinelerimiz, hata payını ve malzeme israfını minimuma indirecek donanıma sahip olup (örneğin, kırışıklık önleyici silindir, yüksek hassasiyetli CCD kamera vb.) hataları henüz üretim aşamasına geçmeden ortadan kaldırıyor.

Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da inovasyon ve sürdürülebilirliği birleştirerek, temiz teknolojiyi her zaman teşvik etmeye devam edeceğiz.

Uzun Ömürlü ve Yüksek Kalitede Ürünler, Yedek Parçalar

Müşterilerimiz için uzun ömürlü ve yüksek kalitede ürünler üretiyoruz. Ürünlerimiz için belirlenen garanti süresinde ürün onarımının yanı sıra, kullanıcıya bağlı hatalar ve garanti süresinin dolması ardından ortaya çıkabilecek sorunlar için de yedek parça sağlamaktayız.

Orijinal ürünlerin üretimine son verilmiş durumlar da bile, tüm ürünler için yedek parçaları üretmeye devam ediyoruz. Böylece, müşterilerimize ürünlerinin kaybolan ya da hasar gören parçalarını değiştirme imkanı sunarak tüketimi azaltmayı teşvik ediyoruz.

Yedek parça üretiminin yanı sıra modüler tasarımlara da odaklanıyoruz. Modüler ürünlerimiz var olan ürünlere yeni aksesuarlar eklenerek kullanılmak üzere dizayn edilmiştir. Dolayısıyla, müşterilerimiz yeni ürünler almak yerine, ellerinde olan ürünlere ek özellikler ekleyerek ya da işlevlerini değiştirerek kullanım sağlayabilmektedir.

sustainability-5