Restoran, Bar ve Kafeler için Rustik Temalar 

chalk-swing-blog

Rustik temalar ve tasarımlar aynı zamanda vintage endüstriyel tasarımlar olarak da bilinmektedir ve son yıllarda popülerliği artmaktadır. Birçok restoran, kafe ve bar artık marka bilinirliğini arttırmak, kendini diğer işletmelerden farklı kılmak için görsle iletişim ürünlerini değiştiriyor. Tuğla ve taş duvar tasarımları birçok işletmede öne çıkıyor, nostaljik duygular yaratacak renk seçimleri, ahşap masalar ile birleşiyor. Peki, görsel iletişim açısından en önemli ögelerden biri olan display ürünleri ile bu rustik tasarımlar ile nasıl buluşturulabilir?

Retro reklamcılık ürünleri, aslında rustik bir görünüşün temel tamamlayıcısıdır. Üstelik yalnızca görünüşleriyle değil, aynı zamanda işlevleriyle de öne çıkarlar. Reklamcılık ürünleri marka adınızı ve logonuzu sergilemenin yanında, kampanyalarınızı duyurmanızda ve menülerinizi sergilemenizde size yardımcı olur, mekanınızı öne çıkarmanızı sağlar.

Yaza ilerlerken, sizler de tasarımınızı değiştirebilir, yeni reklamcılık ürünleri ekleyebilir ve işletmenize rustik bir hava katabilirsiniz. Vintage tasarımlar hem modası geçmeyen, hem de dikkatleri üzerine toplayan bir ekol olmasının yanı sıra, birkaç dokunuşla kolaylıkla elde edilebilmesi açısından da avantajlıdır.

Neden Restoran, Bar ve Kafelerde Görsel İletişim Önemlidir?

Reklamcılık ve görsle iletişim ürünleri, işletmelerin hizmetleri, kampanyaları, etkinlikleri ve markaları hakkında görünürlük sağlamasının en önemli araçlarıdır. Reklamcılık ürünlerinşn en önenli faydalarından biri, dikkat çekiciliklerinin yüksek olmasıdır.

Restoranlar, barlar ve cafeler söz konusu olduğunda ise, diğer sektörlerden farklı olarak insanlar zamanlarını nasıl bir yerde geçirdiklerine de odaklanır. Dolayısıyla, restoranınızın nasıl göründüğü hizmetinizin de bir parçası haline gelir. Masadaki yiyecekler ve içeceklerin ötesinde, geçirilen keyifli anlar ve deneyimler hatırlanır. İnsanlar marka kimliğinizi deneyimlemek, temanıza dahil olmak ister. Bu nedenle de, görsel iletişim ve reklamcılık araçları mekanınızın büyük bir parçası haline gelir. 

Müşterilerinizin memnuniyetini sağlamak, dekorasyonunuzu marka kimliğiniz ile birleştirmek için kolay adımlarla başlayabilirsiniz. Müşterilerinizin memnuniyeti arttıkça işletmenizin adı farklı ortamlarda görünür hale gelecek ve marka bilinirliğiniz artacaktır. Bunun için adım atmaya bugünden başlamaya değer, değil mi?

Rustik Cafe, Bar ya da Restoran Nasıl Dizayn Edilmelidir?

Rustik bir bar, restoran veya kafe oluşturmak için bir mekanı rustik yapan şeyin ne olduğunu anlamakla başlamamız gerekir. Aslında, rustik dekorasyonu tanımlamak için katı bir kural veya belirli bir tasarım ekolü bulunmamaktadır. Bunun en olumlu yanı, yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz birçok seçeneğinizin olması! Ancak bir mekana retro bir görüntü katan şeylerin başında doğal, nostaljik, organik ve hatta bazen eskitilmiş objeler gelmektedir. Renk seçiminde, doğada bulabileceğiniz renklere odaklanmanız önemlidir. Örneğin yapraklardaki yeşilin tonlarından, gün batımının sıcak turuncusuna ve çamurun topraksı kahverengisine kadar doğada kolayca bulunabilen renklere dikkat kesilebilirsiniz. Seçtiğiniz objeler ve dekorasyon ögeleri birbirinden büyğk ölçüde farklı olsa da, renkler sayesinde bütünleyici bir tema oluşturabilirsiniz.

Ahşap objeler ya da ahşap görünümlü nesneler rustik bir hava için oldukça etkilidir. Bu nesnelerin yanına doğal taşlar, ışık kaynakları- hatta mumlar- ekleyerek ilk adımınızı atabilirsiniz. Kurtulmuş çiçekler ve sade bir vazo masa üstlerine konularak temanız güçlendirilebilir. Eski film afişlerinin olduğu renkli retro çerçeveler ile duvarlarınızı süsleyebilirsiniz.

Sandalyenin üzerine konulmuş bir battaniye ya da yastık, raflara dizilmiş eski kupalar ve kalın ipler mekanınıza rustik bir hava katmaya yardımcı olabilir.

Tüm bunların ardından, reklamcılık ve tanıtım ürünlerinden destek almaya başlayabilirsiniz. Aşağıda önerdiğimiz reklam ve tanıtım ürünlerine göz atarak, mekanınızda nasıl konumlandıracağınızı hayal etmek iyi bir adım olabilir! 

Reklam ve Tanıtımda Rustik Seçkiler

cafe-bariyer-blog

Cafe Bariyer

Cafe Bariyer, kafeler, restoranlar ve barlar için dizayn edilmiş olup üzerinde görsel sunumuna uygun işlevsel bir tasarımdır. Rustik bir görünüm elde etmek için nostaljik görseller ve reklamlar tercih edebilirsiniz.

Bir yandan mekanınızı bölerek farklı bir hava oluşturan, diğer yandan size reklamlarınız ve tanıtımlarınız için büyük bir alan sağlayan bu yenilikçi sistemi kullanarak, hayal gücünüzü işin içine katabilir ve rustik bir hava yaratabilirsiniz.

chalk-swing-blog

Chalk Swing

Chalk Swing, yazı tahtası ve swing dediğimiz kaldırım panolarının bir türünü birleştiren bir tasarım. Bir yandan dilediğinizde yazı tahtası, dilediğinizde poster standı olarak kullqanabilirsiniz. Diğer yandan, ahşap çerçeveler sayesinde mekanınıza rustik bir hava katarken, tabanı su veya kum ile doldurarak kolayca dış mekanda sabitleyebilirsiniz.

İstediğinizde vintage posterleri sergileyerek, istediğinizde el yazısnın samimi görüntüsünü müşterilerinize yansıtarak mekanınızın imajını güçlendirebilirsiniz.

ahşap-çerçeveli-yazı-tahtası-blog

Ahşap Çerçeveli Yazı Tahtası

Mekanınızın içinde yaratacağınız rustik görünümü desteklemek için ahşap çerçeveli yazı tahtası kullanmak akıllıca bir seçimdir. Bir yandan el yazısı mekanınıza samimi bir hava katmaya yardımcı olurken, diğer yandan menülerinizi veya kampanyanızı duyurabileceğiniz bir araç da elde etmiş olursunuz. Duvara monte ederek kullanabileceğiniz bir yazı tahtası, size iletişim için inanılmaz bir alan sağlayacaktır.

delta-bayrak-monte-yönlendirmeler-blog

Delta Bayrak Monte Yönlendirmeler

Duvara dik olarak monte edilen bayrak tabela modelleri, bar veya restoranınızda rustik bir görünüm yaratmak için mükemmel araçlardır. Restoran, kafe ve barlarda insanları belli bir alana yönlendirmek en bütük ihtiyaçlardan biridir (WC, ödeme noktası, servis noktası vb.). Duvara dik monte edilmiş bir işaret tabelası da,uyumlu renklerle birleştiğinde orijinalliğinizi sağlamaya yardımcı olacaktır. 

ahşap-görünümlü-afiş-çerçevesi-blog

Ahşap Görünümlü Afiş Çerçevesi

Ahşap objeler rustik bir hava oluşturmakta, daha önce de bahsettiğimiz gibi, bütünleyici parçalardır. Ahşap görünümlü poster çerçevesi, hem dayanıklılığı ile farklı görsellerle uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz, hem de vintage dizaynı destekleyecek bir araç olarak karşınıza çıkar. Mekanınızda duvarları boş bırakmak yerine, marka bilinirliğini güçlendirmek için kullanmanız için farklı boyuttaki ahşap görünümlü çerçevelerden destek alabilirsiniz. Logonuzu, markanızı, obje görsellerini yerleştirip istediğiniz zaman kolaylıkla değiştirebilir ve müşterilerinize güzel bir görsel sunum hazırlayabilirsiniz.

klasik-menu-panosu-ahşap-görünümlü-blog

Klasik Menu Panosu

Klasik Menü Panosu, kolay kullanımı ve dayanıklı yapısı ile restoran, bar ve kafelerin en çok tercih ettiği ürünlerimizden biri! enü panoları, günlük menünüzü, fiyat listenizi, kampanyanızı sergileyebileceğiniz ürünlerdir. Gerçekten de menü panosu kullanan restoranlar hem görsel olarak, hem de iletişimini güçlü kılması açısından müşterilerden puan toplamaktadır.

Rustik bir mekan tasarımı isteyenler için klasik menü panomuzu ahşap görünümlü dizayn ediyoruz. Böylece dayanıklılık ve ahşabın samimiyeti sizlerin en büyük yardımcısı haline geliyor. 

masa-üstü-yazı-tahtası-blog
masa-üstü-yazı-tahtası-blog

Masa Üstü Yazı Tahtası

Masalarınıza yerleştireceğiniz bir saksı, vazo ya da mumluk sizlere doğal ve sıcak bir görünümde yardımcı olur. Yazı tahtası da öyle! Yazı tahtalarının minik boyutlarda masaüstü kullanımına uygun dizayn edilebileceğini biliyor muydunuz?

Çerçevesiz siyah yapısı ile yazdınızı öne çıkarıp sadeliği koruyabilir, tebeşir ile müşterilerinize küçük bir mesaj bırakabilirsiniz! Hatta isterseniz menülerinizden seçtiğiniz günün ürününü tahtaya ekleyebilirsiniz!

Çerçevesiz Kule Cam Vitrin

Bar aksesuarlarınız, bardaklarınız, fincanlarınız ve hatta nostaljik mutfak ürünlerinizi sergilemeniz için, kesintisiz camın sadeliği ile ince bir yapıyı birleştiren kule cam vitrin rustik bir görünüm için oldukça ideal bir seçim!

Farklı renkteki mutfak gereçlerini bir araya getirip, taşlar ve kurutulmuş çiçeklerle süsleyebileceğiniz, hatta minik koleksiyonlarınızı paylaşarak mekanınızı baştan yaratabileceğiniz bir vitrin, işletmeniz için oldukça başarılı bir adım olacaktır.

Daha Fazla Seçenek?

Bu seçkinin ötesinde sizlere sunabileceğimiz birçok seçenek bulunuyor. Hem farklı ürünler, hem sizin istediğiniz ürünleri tasarlama konusunda profesyonel ekibimizle sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Müşteri temsilcilerimize ulaşarak tasarımınız için birlikte farklı fikirler geliştirebiliriz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir